Model Daisy age

Autorský model Daisy age, Čas sedmikrások, je z 24 kúskov hodvábu s rôznymi vzormi, ktoré som vytvorila rôznymi technikami- maľbou, batikou a marblingom. Model som yvstavovala na výstave Z ateliérov TxT 2023 v Galérii Umleka v Bratislave.

Model Moderná Afrodita som vytvorila z troch ručne maľovaných hodvábnych šatiek, ktoré sú pod nimi. Vystavovala som ho na výstave Z ateliérov TxT 2021 v Galérii Umelka v Bratislave.

Model Moderná Afrodita som vytvorila z troch maľovaných hodvábnych maľovaných šatiek, ktoré vidíte pod nimi. Vystavovala som ho na výstave Z ateliérov TxT 2021 v Galérii Umelka v Bratislave.

Pre tento autorský model som vytvorila marblingom a batikou viacero rôznych vzorov, ktoré som zošila do patchworku. Šaty boli v módnom editoriáli Nostalgia v časopise Madam Eva 6/2019.

Kabelka z hodvábu vzorovaná technikou marbling bola v módnom editoriáli Bohémka v časopise Madam Eva 8/2019.

Kabáty z bavlny som dala potlačiť mojimi autorskými vzormi z hodvábnych ručne maľovaných šatiek, vankúšov a mojich artprotisov. Kabáty som vytvorila pre výstavu Farba, vzor, forma v Galérii Umelka v roku 2018. Klobúky som autorsky dotvorila. Žltý kabát bol v módnom editoriáli Návšteva v ateliéri v časopise Madam Eva 4/2019.  

Ručne maľovaná kabelka

K jednému z kabátov na výstavu Farba, vzor, forma v roku 2018, potlačených mojimi autorskými vzormi, som namaľovala túto kabelku.

Háčkovaná kabelka zo zbytkov farbeného hodvábu

Túto kabelku som uháčkovala z tenkých pásikov zo zbytkov farbeného hodvábu, ktorý mi zostal z mojich predošlých diel.  Na zavesenie som použila šál maľovaný šál. Vytvorila som ju pre svoju autorskú výstavu Farba, vzor, forma v Galérii Umelka v roku 2018.

Kabelky z autorského arttexu

Tieto dve kabelky z autorského arttexu som vytvorila pre výstavu .Z ateliérov TxT 2019 v Galérii Umelka.

Hodvábny lifting starej kabelky

Kabelku s názvom "Hodvábny lifting starej kabelky" som vytvorila pre výstavu Bienále Forma 2017 v Galérii Umelka. Je to 100% recyklácia. Použila som asi 20 ročnú prútenú kabelku a zbytky farbeného hodvábu, ktoré mi ostali z mojich modelov.

Kolekciu "Kabelky dvoch tvárí" som vytvorila zo svojich autorských arttexov pre výstavu Farba, vzor, forma v Galérii Umelka v roku 2018.  Každá má dve rôzne strany, stačí ich obrátiť a máte dve rôzne kabelky. Modrá kabelka bola v módnom editoriáli Nežné kontrasty v časopise Madam Eva 2/2019.

Moje Modré obdobie. Pre modrobielu kolekciu som vytvorila kaftan, šatky a kabelku z maľovaného hodvábu a ručne maľované tenisky pre značku Superga, ktorá vyzvala lokálnych dizajnérov, aby pre ňu navrhli dizajn. Model bol v módnom editoriáli Bohémka v časopise Madam Eva 8/2019 a v módnom editoriáli Modrotlač v časopise Grand.

Autorské modely a štóly z hodvábu, ktorý som vzorovala kombináciou maľby a viazanej batiky. Fotili sme v Danubiane.

Na druhom fotení s Danicou Jurčovou pri Dunaji sme fotili modely vzorované kombináciou maľby a viazanej batiky.

Fotky s Danicou Jurčovou na Sandbergu a v uličkách pod Bratislavským hradom. Hodváb na modely som vzorovala vlastnou technikou - kombináciou maľby a voskovej alebo viazanej batiky.

V 90. rokoch minulého storočia som sa venovala hlavne vzorovaniu hodvábu mojimi vlastnými autorskými technikami - maľbou, kombináciou maľby a voskovej alebo viazanej batiky. Hodváb pre tuniku vľavo hore som vzorovala iba voskovou batikou. Vestu som vyzdobila výšivkou a aplikáciami. Model so nafotila na sebe.